Szabályzat jégkorong a labdát. A játék szabályai a jégkorong

Jégkorong között a három legnépszerűbb csapatjáték. Ma, figyelik a nézők milliói szerte a világon. Ez egy nagyon kemény és a kapcsolattartó játék. Mindazonáltal jégkorong szabályok biztosítják, hogy szórakoztató és izgalmas, amíg az utolsó másodpercben. Nem csoda, hogy azt feltételezzük, hogy egy ilyen játék, amelyekre csak igazi férfiak.

fajták jégkorong

Jelenleg több változat. A legnépszerűbb a jégkorong. Ez a hagyományos formája a játék, amikor a mérkőzések kerülnek megrendezésre jég felületén. Az alátét egy gumi lemez. Igazolványok és rúgások végre klasszikus kibír. Alfaj hagyományos jégkorong jégkorong hengerrel. Itt helyett a szokásos görkorcsolya használnak.

Egy másik variáció a játék jégkorong a fűben. Amennyiben mérkőzést rendeznek egy szintetikus felület (műfű). Mivel a lövedék nem használják az alátétet és a tömör labda a kis méret. A alfaja ennek a játéknak tekintik beltéri hoki. A különbség csak a lefedett területen - az alkalmazott padló.

jégkorong jégen nagyon népszerű Skandináviában. Itt a héj egy szilárd kis labdát. Ez az alfaj szerepel jégkorong jégpálya bandy, amely végzik egy csökkentett méretű területet.

Roller gombot működik, mint egy külön változata a játék. Nagyon népszerű Spanyolországban, Portugáliában, Olaszországban és Argentínában. Sticks hasonlóak a hagyományos és korcsolya görgős quadok.

Az utóbbi években egyre népszerűbb és floorball. Mérkőzések tartják a teremben, és játszott műanyag pálca. A labda könnyű műanyagból.

Sledge jégkorong - egy változata a játék a fogyatékkal élők számára. A programban szereplő, a paralimpiai játékok. A játék szabályai a jégkorong egyes fajok hasonló, de vannak alapvető különbségek. Többnyire érinti megsértése és bírságok.

A jégkorong

Ez egy csapatjáték, ami történik a jégen. A cél a hagyományos jégkorong konfrontáció a két fél között a korcsolyát. Között halad a mosó botok, a csapat tagjai hajlamosak dobja meg, ahányszor az ellenfél kapuja, így neki érintetlen.

A történelem e fajta jégkorong származott Kanadában a 18. század végén. Azokban a napokban, a résztvevők mérkőzések csatolt csizma sajt vágó csúszni jobb a befagyott tó felszínén. Kezdetben, a korongot volt fából készült, de akkor annak súlyozási gumi vagy akár fém betétek.

A 19. század végén Montrealban, az első általánosan elfogadott szabályai jégkorong tettek közzé. 1904 óta ez a játék gyorsan mozog Európába. Franciaország, Belgium, Nagy-Britannia, Svájc, stb orosz jégkorong vált népszerűvé csak a közepén 1940. Érdemes megjegyezni, hogy a legelső játék a szovjet csapat a kanadai Montrealban végződött zúzás győzelmet a vendégek - 2: 7.

bázisok jégkorong

Mérkőzések hajtunk végre helyszínek borító jég méretei :. Hosszirányban - 56-61 m széles - 26-tól 30 m-A amatőr területén 40 bit megoldani 20 méter. pad sarkok kell lekerekítési sugara legfeljebb 8, 5 m.

Szabályzat Hockey adjuk meg a következő méreteket kapuk:

• A szakmai kisülési struktúra legyen 1, 83 m széles és 1, 22 m magas. Az átmérője a pillérek 5 cm.
  • A amatőr oldalak kapu szélessége 1, 5-1, 6 m, a magassága - 1-1, 12 m
  • .

Továbbá, a nemzetközi szabályok jégkorong leírják a hossza a fronton. Attól függően, hogy a verseny, változik 2-44 3 és 6 m. A célterület korlátozódik sugara 1 8 m. Minden játékosnak rendelkeznie kell speciális felszerelés, beleértve nem csak a forma, hanem védő lőszer, különösen a kapusok.

szabályai: jégkorong

A játék szabályai korlátozzák csapatok ajánlatot stadionban. Mindegyik fél kell állnia a 20 és 25 fő. Ugyanakkor a helyszínen lehet 6 játékos mindkét oldalon, beleértve a kapust.

Az időtartam a mérkőzés - 3 alkalommal 20 perc alatt. Breaks az utolsó negyed óra. Ha a játék véget ért a döntetlen, célhoz kötött egy sor shootouts.

jégkorong szabályok jégkorong hagyjuk számolni egyetlen cél a főbíró a találkozó. A héj elhagyott, ha átlépte a gólvonaltól. A gól után ütő egy bot vagy rebound játékos.

Jégkorong, a szabályok, amelyek lehetővé teszik a kemény hatalom mozog a területen, tartják a leginkább kapcsolati és veszélyes sport jégen. Ennek ellenére, a legtöbb szabályozás terméket foglalnak pontosan megsértéséért szankciókat.

eltávolítása 2 perc hokis sportszerűtlen viselkedés, nyomja az ellenfél a fórumon, nyomja meg az ellenséget bot vagy kézi sebességváltó kapu, a szándékos blokkolása vízszintes alátét, a késleltetés, a mozgalomhoz. Ez a kis büntetés nevezik.

Eltávolítása 4 perc kap a játékos sérülés rivális magas bottal. Dupla kisebb büntetést kell kijelölni az esetben, ha a játékvezető nem diszkrét rosszindulat az intézkedések az elkövető.

5 percig jégkorong távolítani, ha szándékosan túlzott mereven megtámadja az ellenfél. Az ütő a végén a botot játékos elkövető kizárta a mérkőzést.

Bandy jégen

Ez az alternatív formája is ismert bandy, jelentése téli csapatjáték. Mérkőzések tartják jégen hosszúságú 90-110 m, szélessége 45 és 55 m Méretek a kapu -. 3, 5, 2, 2 méter.

A szabályok hoki labda képest felszerelések és lőszerek hasonlóak a szabályok a hagyományos megjelenés a játék a korongot. A mozgalom a korcsolyázás legyen. A cél a játék lényege a legtöbb dobott labdákat az ellenfél kapujába.

Az első említés ilyen jellegű 20-i században. e. Egy hasonló játék abban az időben nagyon népszerű volt az egyiptomiak és az aztékok. A befagyott tavakon ben költözött az Egyesült Királyságban a 9. században. e. Oroszországban, a játék teljes szabályozás importálták Peter I.

szabályok: hoki jégen

Az első előírásokat írták Nagy-Britanniában, ahol a fő játékot, majd tekinteni foci. Éppen ezért a szabályokat a jégkorong a labdát, és a foci annyira hasonlóak. Ez nem csak a méret a területen, de sok más árnyalatokat.

A játékosoknak meg kell átadni egymásnak a labdát ragad. A győztes jön ki az a csapat, amely több gólt, mint az ellenfél. A kezdő felállás mindkét oldalán kell lennie 11 fő. Korlátlan számú szubsztitúció.

Az időtartam a találkozó - 2 felét 45 percig. Ha az előírások szerint szükséges, lehetséges a hosszabbítás (2 alkalommal 15 perc) vagy egy sor szankciókat.

Bandy, a szabályok hasonlóak a labdarúgás, nem kontakt sport, mint a klasszikus változat. Mindazonáltal itt a játékosok is eltávolítják egy bizonyos időben. A büntetés után lép hatályba, az előadás az elkövető a bíró saját kártyát.

Bandy fű

Hivatalos versenyek tartott égisze alatt egy nemzetközi szervezet FIH, amely magában foglalja a mintegy 130 országban. Legnépszerűbb a játék volt Hollandiában, Spanyolországban, Németország, Írország, Belgium, Ausztrália és Argentína.

Bandy, amelynek szabályait rögzítették a hatósági előírásoknak, amíg a végén a 20. század, tartják a megfelelő variáció a hagyományos parancs a játék. Azokban az országokban, mint India, Malajzia, Pakisztán, Dél-Afrika, ez vált egy nemzeti kincs.

szabályai: jégkorong fű

A fő és az egyetlen tárgy át, és üti a labdát a golfütő. Bármilyen lövedék megérintette a kezét vagy a lábát tilos, az nem csak a kapus.

A szabályok a jégkorong szomszédosak között valami foci és jégkorong. Itt, a mező hossza 91 m, szélessége - 50 m kapu mérete -. 3, 66 2, 14 méter. A héj gumiból készül, és tömörített fűrészpor. Labda átmérője változik 71-74 cm. A tömeg a lövedék nem lehet több, mint 163 g

Minden csapat 11 játékos kezdődik a játék. A mérkőzés végezzük 2-szer 35 percig. Cél számít, ha a casting végeztük a sztrájk övezetben. Továbbá, jégkorong szabályok 2014 adja meg szankciókat a különböző kategóriájú megsértése: olyan zöld, sárga és piros lapokat. Az első játékos leveszi 2 perc, a második - 5, a harmadik -, mielőtt a mérkőzés végén.