Kosárlabda. Történetét és jellemzőit

1891-ben a Massachusetts először volt egy csodálatos csapat játék - kosárlabda. Úgy történt, hogy a testnevelő tanár James Naismith, tudta, hogyan kell bevonni a főiskolai hallgatók a sportban. A savanyú unott arcok valahogy végre különböző tornagyakorlatok.

Ezután Naismith lógott két kosarat erkélyek sportcsarnok és felajánlotta, hogy dobja a labdát. A tanár osztva a diákok a két csapat és a szándékkal, hogy mindenki a játék, versenyképes és táplálja a szenvedélyüket. Úgy tűnhet, hogy azóta a szabályok nem sokat változott, de az évtizedek során a játék alakult ki még. Ebben a cikkben, úgy véljük, a jelenlegi szabályok a játék, különösen akkora, mint egy kosárlabda, a súly és így tovább. D.

A történet egy kosárlabda

Az első játékszabályok nemzetközi kosárlabda állították össze 1932-ben. Továbbá, ezek sokszor változott, és javítani. Friss változtatások történtek végén XX század, 2004-től a szabályokat már csak néhány változtatást az NBA.

Általában a játék, hogy két csapat, amely 10 ember, de csak öt a helyszínen. A játék célja: Minden csapatnak kell, hogy hány golyó lehet dobni a gyűrű ellenfél. Tilos, hogy elvegye az ellenfél labdát, és dobja be a gyűrű az ő csapata.

szabályai

Kosárlabda csak kézzel. Alábbi műveletek tiltottak:

1. megtartani a labdát, hogy ne érjen a padlóhoz.
  2. Különösen üti a labdát a lábával.
  3. blokkolása labdát bármely részét a lábak.
  4. , hogy megvert egy kosárlabda öklével.

A véletlen érintse meg a labdát lábbal vagy láb rendellenesség nem.

A győztes határozza végén játékidő számlálás gólok a gyűrű ellenfél. Ha egy idő után fiók volt egyenlő kijelöl egy további 5 percig (hosszabbítás). Ha a helyzet nem változott, ez van rendelve egy második hosszabbítás, harmadik és esetleg egy negyedik. A legfontosabb dolog -, hogy meghatározzák a győztes. Egyik megüt egy kosárlabda be a kosárba, szerzett a következő pontokat:

1. 1 pont - végrehajtására szabadrúgást, vagy egy dobás.
  2. 2 pont - a tekercs közelében vagy köztes távolság.
  3. 3 pont - a forgatás a labdát távolságból 6 m 75 cm-es (három-pont vonal).

hárompontos dobja a kosárlabda elérje a hivatalos játékszabályok csak 1984-ben.

Az időkeret mérkőzés

A hivatalos játék kezdetén a következő: megy a mező közepén egy játékos minden csapat és kosárlabdázni folytatásban labdát. A játék neve a mérkőzés, és a mérkőzés van osztva négy negyedévben.

A időtartamát minden negyed - 10 perc időközönként két percig. Között a 2. és 3. negyedévben a játék szünet nőtt 15 perc alatt. Végén egy hosszú szünet a csapat meg kell cserélni gyűrűk (kosarak) t. E. lépés az ellenfél.

A méretei pad és a pajzs

A játék zajlik a teremben, és a nyílt területen. Ugyanakkor a magassága a szoba nem lehet kevesebb, mint hét méter. mező mérete 15 * 28 m. A méret a pajzs gyűrű 180 * 105 cm. A magasság a padlótól az alsó széle az árnyékolást el kell 290 cm. A kosár formája van a fémgyűrűszövedékbői amelyre nincs alja a labdát belépő gyűrű leesett. A gyűrű az a pajzs egy magasságban 3, 05 méterre a padló szintje.

Jellemzők

Kosárlabda - egy speciális labda a játék a kosárlabda, amely gömb alakú. Általános szabály, hogy a labda színe narancs és nyolc betétek fekete varratok ábrázolt felületén. Szabványos labda tömeg 567-650 g, és annak kerülete - 750-780 mm.

Kosárlabda lehet két típusa van:

• , amelynek célja, hogy játszani csak a szobában;
  • sokoldalú.

Az utóbbi típus sokkal gyakoribb, mivel lehet játszani és beltéren egyaránt.

A méret a labdát

A méretei a labdát változhat, attól függően, hogy ki játszik velük. Balls is az alábbiak szerint számozva:

1. 3-as méret (300-330 gramm, 560-580 mm-es).
  2. A mérete 5 (470-500 g, 690-710 mm-es).
  3. A méret 6 (510-567 gramm, 724-737 mm-es).
  4. A méret 7 (567-650 gramm, 750-780 mm-es).

A férfi csapat használta a labdát 7-szelvény, és a nők - 6.. Kosárlabda 5. A használt méret a mini-kosárlabda. A harmadik a méret a labda gyakrabban használják a gyerekek játékokat. Érdekes, hogy a kosárlabda a felszínen mintegy 35 ezer. Pixel vagy pattanás.

A legnépszerűbb gyártó

Emlékezés a történet a megjelenése kosárlabda, megjegyezzük, hogy az események kifejlesztett Massachusetts. A sors iróniája, hogy itt volt, és ott volt a legnagyobb gyártója a kosárlabda - Spalding. A cég is gyárt speciális sporteszközök.

A céget Albert Spalding a XX század elején, az első alkalommal tette a kosárlabda után Naismith. Balls által gyártott Spalding, használható hivatalos játékokat.

Minden évben a tervezés golyók javult. Például az új terméket a Spalding - Kereszt Traxxion. Ez a labda van egy új bevonat eredményez elfogása és tartsa a kezében sokkal könnyebb lett. Bőr golyó fokozatosan kiment a használat, és vette át a helyüket több praktikus és ellenálló labdák mesterséges anyagokat.

Érdekes, hogy az NBA-ben először 35 éve, úgy döntött, hogy megváltoztatja a design a labdát. De az ilyen változások nem olyanok, mint a legtöbb játékos. 2006-ban David Stern úgy döntött, hogy visszatér a régi design a labdát. 2007-ben a cég lett a hivatalos Spalding labda gyártó streetball túra (Ball4Real).

Minden nagyobb gyártó basketballs használt teszt fáradtság, hogy ellenőrizze az eszközök tartósságát. Különleges gép szimulálja üti a labdát - 20.000 alkalommal. A labda szivattyúzzák fel, és méréseket annak méreteit. A vizsgálat során a nem szivattyúzza ki a labdát, és a végén a teszt - összehasonlítva mérések és adatok.

A mai piacon, nem kevésbé népszerű gyártó kosárlabda: Molten (Japán), Wilson Sporting Goods (Chicago), Rawlings (Amerika), Nike (Amerika).