Biatlon Pursuit - ez ... Minden törekvés

Biatlon - igen látványos sport, van egy jelentős számú rajongó és a rajongók a világ minden tájáról. De a verseny során néha olyan fogalmakat használ, amelyek nem teljesen világos, hogy a kezdő. Például, ha tudjuk, hogy ez - Pursuit Biatlon? És van egy csomó szó. Igyekszünk teljes szétszedni ezt a kifejezést.

pasyut Biatlon: érték

A szó az angol. törekvés - "törekvés". Tulajdonképpen Pursuit Biatlon - törekvés. Elválasztott távolságok az alábbiak szerint:

• 7, 5 km - a lányok;
  • 10 km - a nők, fiúk, junior;
  • 12, 5 km - junior és a férfiak.

Négy lőállásokba. A legtöbb esetben végzi az eredményeket a sprint (külön a verseny kezdete). Azonban lehet, vegye figyelembe az eseteket, amikor a képesítések törekvés volt tömeges rajt vagy egyéni versenyben.

Mi - Pursuit Biatlon? A sportolók ebben az esetben kell menni 5 forduló:

• 1, 5 km a lányok.
  • A 2 km-re a fiatal férfiak, nők és junior.
  • 2, 5 km - junior és a férfiak.

History biatlonskoy Pursuit

Biatlon Pursuit - ez elég fiatalos megjelenését a verseny. Ez az első alkalom a hivatalos nemzetközi versenyeken tartották december 1, 1996. Ez történt az 1. fordulóban a vb 1996-1997 gg. Lillehammer (Norvégia).

Ezután Pursuit szerepelt a világbajnokságon. Érdemes megjegyezni, hogy az első győztes a fegyelem lett orosz állampolgár Viktor Maygurov. Női premier diadal ünnepelte Biathlete Magdalena Forsberg Svédország. De a kezdet a törekvés a téli olimpia volt 2002-ben, Salt Lake City. Ismét megjegyezzük, hogy a nyertesek itt lett Ole Einar Berndalen Norvégia és Olga Pyleva az Orosz Föderáció.

rendelet a verseny

Megtudtuk azt jelenti Pursuit biatlon. Nézzük a szabályok ezen a versenyen, hogy róla egy jobb ötlete:

• A jogot, hogy részt vegyenek a törekvés a legjobb sportolók 60 korábbi versenyeken. Ha egyikük hajlandó folytatni a versenyt, azt a legjobbat hozza ki a fennmaradó 60 biathletes.
  • Első sportolók zajlik abban a sorrendben, bármilyen módon azok a jegyzőkönyvben rögzített befejező verseny, amelynek eredményei tartott Pursuit.
  • Így a handicap indul elmarad a győztes sprint elérni kivitelben. Vagy a fele a különbség a megnyerte az első helyet az egyéni versenyt.
  • Az első és a második lövés - a hanyatt fekvő helyzetben, a harmadik és az utolsó - állva.
  • helyek a tűzvonalban részt szerinti érkezési idejét a lőtéren. De ugyanakkor az első lövés biathletes található szigorúan a rajtszámokat.
  • Egy csúszás mentes tartomány, amelynek hossza - 150 méter.
  • Azok a sportolók, hogy mögötte a vezető a teljes körű távoli, eltávolított részvétel a verseny. Emlékezzünk vissza, hogy a kör 2, 5 km-re - a juniorok és a fiatal férfi, 2 km-re - a fiatal férfiak, nők és junior, 1 km-re - a lányok.

A kivételek a szabály

Beszél a „Pursuit” a biatlon, tudomásul vesszük, hogy ebben a versenyben nem engedjük, hogy a két győztes. Ha az időzítés rendszer nem határozza meg, aki Biatlon jönnek a célvonalat, mielőtt az a sor, hogy a rendszer az úgynevezett célfotó. Csak egyszer a törekvés, bejelentették, két győztes - a 2003-as világbajnokság, Oroszország Hanti-Manszijszkban. Aztán az egyik akik jelen voltak a verseny blokkolt egy photofinish kamera exponáló, azzal az eredménnyel, hogy közben a megközelítést, a végén a második futam ugyanakkor, hogy kiválassza a legjobb biathletes nem lehetséges.

Ami érdekes Pursuit?

Tudjuk, mi ez - Pursuit Biatlon. De mi ez annyira érdekes a rajongók a sport? Több választ:

• A sportolók menesztés lag, amely alatt határoztuk meg, a sprint.
  • verseny maga érdekes és - egy első távolságra a győztes az előző mérkőzés. Feladata - amennyire csak lehetséges, hogy elkerülje a üldözőit, aki beszélt más sportolók.
  • A biatlon, amely nem mutatott jobb eredményeket a sprint, Pursuit - egy nagy lehetőséget „hogy még.”
  • Ebben az esetben nagy szerepet játszik forgatás, hanem viszonylag rövid síverseny.
  • Ahhoz, hogy az büntetést kör Biathlete vesz döntő 20-25 másodperc.
  • Pursuit - verseny, ahol a sportoló játszhat 20, 30 vagy akár 40 pozíciókban. Ezért egy harmadik fél tucat van reális, hogy a díjat, és Biathlete a G-20 igényelhet még egy arany vagy ezüst érem.

más fajok Biatlon

Összefoglalva, nézzük a többi fajta biatlonistskih versenyeken.

Az egyéni verseny. A legrégebbi fegyelem biatlon - az első versenyt tartottak 1958-ban. Ugyanakkor ez az egyik legnehezebb - a sportoló kell menni 15-20 km síléccel, és még mindig azt mutatják, csaknem 100% -os pontossággal. Büntetés - növekedése a teljes ideje egy perc. Négy lőállásokban - két álló és két hajlamos. Mass start. Young és a legtöbb kapcsolati fegyelem. Minden résztvevő azonnal elindul, és versenyeznek egymással valós időben. A legelitebb verseny -, akkor csak a vezetők az összetettben. Távolság - 12, 5-15 km, 4 tűz pont. Finom - 150 méteres kört.

Sprint. A klasszikus verseny, ami nélkül nem költség, nincs verseny. A sportolók megy a távolságot a kezdő szám - 4, 5 perc alatt. Ez a legrövidebb verseny - 7, 5-10 km. Két lövés 5 lövést - fekvő és álló.

A relé. Csapat verseny - csoport, akiket a nemzeti alapon. Minden verseny szóban egyik sportoló minden országból; Mind a négy biathletes. Start - viszont. Távolság - 6-7, 5 km. Ugyanakkor ott forgatás 8 helyett 5-ször, hanem szükség van a hit öt célokat.

Vegyes relé. Azzal jellemezve, hogy az érintett két férfi és két nő.

Itt kiválogattam a „Pursuit” biatlon. Továbbá, most már tudatában a fő jellemzői és egyéb versenyeken a sport.