A leghíresebb edzők „Barcelona”

Az egyik legismertebb és legkedveltebb rajongói csapat a világon - a spanyol „Barcelona”. Edzők mindig határozza meg a modern futball trendek, tanuljanak a tapasztalat a világon, hogyan kell játszani is hatékonyan és eredményesen.

FC "Barcelona"

Coach „Barcelona” - az egyik legismertebb a világon. Meg kell mondani, hogy a történelem, a klub tucatnyi díjnyertes nemzeti és nemzetközi szinten. A híres labdarúgó klub 24 alkalommal bajnok Spanyolország nyerte meg a címet gyakrabban csak Madrid „Real” - 32 alkalommal. Katalánok és 24-szer nyert ezüstérmet.

Az elért eredmények, „Barcelona,” vannak komolyabb győzelmet. 39 alkalommal úgy játszott a döntőben a spanyol kupa, győztes trófeát 28 alkalommal. 19-szer „kék gránát” harcoltak a spanyol Szuper Kupa győztes 12 győzelmet.

A lista a győzelem a nemzetközi porondon nem kevésbé lenyűgöző. „Barcelona” ötször nyerte meg a BEK (vagy Bajnokok Ligája, a verseny hívják manapság), négyszer nyert az UEFA-kupa, öt alkalommal - az UEFA Szuper Kupát. Ezen túlmenően, a csapat három alkalommal birtokosa az Intercontinental Cup. 2009-ben a spanyol klub létrehozott egy soha nem látott rekord miután megnyerte a hivatalos versenyeken, ahol részt vett. Voltak hat. Ez a siker nagyrészt biztosított az edzők, „Barcelona.”

A legsikeresebb edző

Ma sok labdarúgó elemzők úgy vélik, hogy a legsikeresebb edző a klub történetének Josep Guardiola. Alatta a csapat megnyerte az összes hivatalos versenyeken 2009-ben. Összességében, ő vezette a katalánok 2008-2012. Ebben az évben a bajnokságot a spanyol „Barcelona” kiiktatott a fő rivális - Madrid „Real” - 9 pont, pontozásos 105 gól egy szezonban. Azonban a Cup of Spain "Barcelona" legyőzte "sportos" csapat Bilbao - 4: 1. A mérkőzés a Super Bowl katalánok voltak, hogy újra találkozunk ezekkel a riválisok. És ez alkalommal, a két lábon járó mérkőzés. Kérdés a győztes került sor az első játék. „Barcelona” a párt nyert 5: 1, majd egy másik, és az otthoni nyert 3: 0-ra.

A Bajnokok Ligája „Barca” nyert 2: 0-angol „Manchester United”, és az UEFA Szuper Kupát a pontszám 1: 0-győzelem a Donyeck „Shakhtar”. Végül a hatodik cím sikerült nyerni a Intercontinental Cup. A Club World Championship döntő mérkőzés spanyolok átvette az argentin csapat "Estudiantes" (2: 1). Természetesen amellett, hogy a csillagok készítmény, amely az irigység sok edző „Barcelona” Más években a szerepét Guardiola, mint egy edző.

Alig öt év Guardiola nyert három bajnokságot Spanyolországban, két csésze, három Super Cup, két Bajnokok Ligák, két UEFA Szuper Kupát és két Club World Cup.

holland edző

Egy másik legenda alapján a katalánok - edzője FC "Barcelona" Johan Cruyff. Dolgozott a csapat 1988-1996. Ez idő alatt a „Barca” nyert 11 trófeát. „Barcelona” négyszer nyerte meg a nemzeti bajnokságot háromszor - a spanyol Szuper Kupa, időben - a BEK (analóg a modern Bajnokok Ligája), az UEFA Szuper Kupát, a spanyol kupa és a KEK.

A csapat Cruyff támogatta a híres holland teljes futball, amely abból állt, állandó nyomás az ellenfél. Ez hozott kézzelfogható eredményt. Edzők a „Barcelona” Cruyff nem dicsekedhet annyi címek és díjak.

A jelenlegi vezetőedző

Jelenleg a „Barcelona” irányítja Luis Enrique. Ő vezette a csapatot 2014-ben, figyelembe, hogy a kezében argentin Gerardo Martino. Martineau dolgozott a katalán kevesebb, mint egy éve. Ez idő alatt sikerült nyerni csak egy trófea - a spanyol Szuper Kupa.

„Barcelona” az argentinok kimaradt a győzelem a nemzeti bajnokságot, amely elnyerte az elmúlt években. Tehát 2013-ban az első helyet a bajnokságban, a spanyol adta Tito Vilanova. Alatta a csapat megszerezte a 100 pontot a bajnokságban, pontozási 32 győzelem 38 mérkőzés. Rendkívüli volt és hatékonyságát. A katalánok akkor szerzett 115 célokat. Tito Vilanova épített fényes támadó csapat, amely képes volt, hogy kb Madrid „Real” 15 pont.

Amikor Enrique Luis "Barcelona" viselkedik változó sikerrel. Ugyanakkor számos trófeát edző már megnyert. Kétszer nyerte meg a bajnokságot és a kupát Spanyolország egyszerre a Bajnokok Ligája, UEFA Szuper Kupa, Club World Cup és a spanyol Szuper Kupa.

A játék a „Barcelona” a sorsoláson a Bajnokok Liga 2016/17 megy le a történelem a világ futball. Ez volt az első csapat, hogy megnyerje vissza, elveszíti az első mérkőzés 0: 4. A 1/8 végleges az eredmény spanyolok elvész Párizsban FC „PSG”. A második mérkőzés, kevesen hittek a sikernek. De a csapat Luis Enrique nyert 6: 1, bizonyítva, hogy semmi sem lehetetlen számukra egyszerűen nincs.