Hány felezi kosárlabda van osztva egy játék?

A születési ideje az egyik legnépszerűbb játék a 1891 tartják. Azóta, kosárlabda ment komoly változások, de a népszerűsége évről-évre csak növekszik, egyre nagyobb a rajongók száma a szakmai mérkőzések, valamint vonzza a sok rajongó, hogy megpróbálja a kezét egy ilyen vonzó sport. Ebben a tekintetben, folyamatosan jelennek meg speciális szakaszok és torna, valamint a népszerű jelentések a szabályok kosárlabda.

Kosárlabda - a játék több millió

Az elv a játék a kosárlabda meglehetősen egyszerű - a konfrontáció a két csapat 5 játékos nyer, aki szerzi a legtöbb pontot a találkozó után. Ahhoz, hogy hozzá pontokat kincstárában csapata játékosok mindkét oldalon hajlamosak, hogy dobja a labdát az ellenfél kosarába, ugyanabban az időben, attól függően, hogy a dobás területen támaszkodik különböző számú pontot.

Attól függően, hogy milyen típusú verseny, eltökélt és időtartamát a játékot. A közös vonás az a meghatározás, hogy hány részre (kosárlabda úgynevezett negyedik) találkozó lesz osztva. Minden mérkőzés tart 4 időszakok azonos idő, amely után, abban az esetben a döntetlen, egy túlórát. Ebben az esetben az a kérdés, hogy mennyi utoljára kosárlabda, akkor nem határozott választ adni. Például, a legnépszerűbb a bajnokságban - a National Basketball Association, a negyedik játék 12 perc, míg a legtöbb egyéb versenyek időtartamának meghatározásához a 10 perc alatt. Hány felezi kosárlabda van osztva egy játék?

Milyen hosszú egy kosárlabda játék?

A játék során állandó kis szünet, ezért soha nem lehet előre meghatározza, hogy mennyi ideig ülésén. Végén 4/4 A mérkőzés játszható hosszabbításban, és egyenlőség esetén a pontok a következő - még. Az edzők minden csapat a felfüggesztés ideje alatt a játék lehetősége van arra, hogy egy rövid szünetet, míg mögöttük marad a megfelelő választás -, hogy használja, és ha igen, hány idõtúllépésének egy játék? A kosárlabda, mindkét oldalon lehetőséget kap arra, hogy 5-ször, hogy egy kis szünet szabályozási idő - kétszer az első félévben, háromszor - a második. Ezenkívül, minden hosszabbításra edző kap egy lehetőséget, hogy megtörje a másik.

Bármilyen kosárlabda játék társul nagy fizikai megterhelés, mert amit az edző van, hogy változik a készítmény során az ülés, ami szintén növeli a tart a játék. Ismerve a feltétele a játékosok, az oktató határozza meg, aki eljön, hogy a helyszínen, és hány részre. A kosárlabda, ez gyakran taktika helyes helyettesítések hoz végső siker fenntartása frissesség kosárlabda sokáig.

Ennek eredményeként, mivel több találkozó döntőbíró megáll a végrehajtásban büntető lövések és technikai szünetek közötti negyedévben, minden hivatalos találkozón a kosárlabda átlagos élettartama körülbelül 1, 5-2 órán keresztül. Szerelmesek az azonos, hogy képes meghatározni, hogy hány részre kosárlabda megosztani a játékot, és milyen időtartam változhat ezúttal sokkal szabadabban. Hány felezi kosárlabda van osztva egy játék?

A leghosszabb játék történetében

esetben két, három vagy több hosszabbításra meglehetősen ritka a történelem a világ kosárlabda. Tehát részeként az NBA-ben alapított 1946 júniusában hivatalosan rögzített csak 12 játék, ami további időt, hogy jelöljön ki több mint háromszorosa. Ennek eredményeként, a leghosszabb mérkőzés a tengerentúli nemzeti bajnokság volt a találkozó, „Milwaukee Bucks” és a „Seattle SuperSonics”, amely feltárta a legerősebb csak a végén az 5. túlórát.

De a jelenlegi világrekordot szerepel a Guinness Rekordok Könyvébe, egy jótékonysági játék Manila, a tőke a Fülöp-szigeteken, célja kizárólag a rekord frissítés a találkozó időtartamát. 24 kosárlabda több mint 120 órányi örömmel nézők egy izgalmas játék, ami végül egy hihetetlen pontszámot hivatalos mérkőzések - 16783: 16732! Annak érdekében, hogy maradjon helyben a maximális időt, a játékosok szinte nem érdekli a védelem, és evett, pihent és aludt a lelátókon melletti játszótér.