Nellie Kim: legendás tornász származó Shymkent

Olimpia 1976 Montreal sportrajongók sokáig emlékezni fogunk konfrontáció három legerősebb tornászok a hetvenes - román nő Nadia Comaneci és a szovjet lányok Olga Korbut és Nellie Kim. Az utóbbi volt az egyetlen, aki képes volt harcolni azonos feltételek mellett a román prima és vett a harcban három arany a játékok. Nellie Kim, továbbra is újabb négy évig, ami után, miután nyert két címet az otthoni olimpián, befejezte pályafutását. Ő most él az Egyesült Államokban, és felelős beosztást betöltő, a Nemzetközi Torna Szövetség.

Az első lépéseket

Nelly Vladimirovna Kim született Shurab, hogy a tádzsik SSR 1957. Világos egzotikus megjelenése és a nevét megkapta a szüleitől. Apa volt a koreai, és anyám - Tatar. Születése után lánya nemzetközi család költözött Dél-Kazahsztánban a város Shymkent.

A modern szabványok, Nellie Kim bekapcsolódott torna nagyon későn - a 10 év. Házastársak Vladimir és Galina Baidin Barkov ment iskolák gyermekeket toboroznak a saját torna, és tetszett az élénk, energikus treteklassnitsa hatalmas fekete szemekkel.

A természete Nelly nem kapott annyi, ő volt probléma a rugalmasság, stretching, műanyag. Azonban a lány vette a hihetetlen kemény munka és kitartás, megismételve ugyanazt a tételt tucatszor élesíteni azt tökéletesen. Ő első díjat felkapta a junior torna Taskentben sor. Ezután a győzelem követte egyik a másik után rövid időn belül tornász Nellie Kim lett a legerősebb az ő Kazahsztán és szerzett egy hívást, hogy a nemzeti csapat a Szovjetunióban.

Az áttörés

1974-ben a kazah lány 17 évesen debütál a felnőtt világbajnokságon. Sikerült bejutni a nemzeti csapat, amely automatikusan biztosítja neki az arany a csapatverseny. Az ambiciózus Nellie Kim álmodtam először a személyes jutalmakat. Annak ellenére, hogy a lány lába fájt a boltozat, mondta egy előadást a gerendán, ahol a fájdalom, sikerült lesz a harmadik, figyelembe első önálló díjat.

A vezetők a nemzeti csapat akkoriban Ljudmila Turishcheva és Olga Korbut, aki a hűvös megjelenése erős riválisok soraikban. Nelly magát Kim csendben emlékezik a múltban pozitív értékeléseket csapattársa, de tanúi azok az események mondják címmel tornászok nem mindig támogatják a kazah tornász, beleértve a tartományi és felkapaszkodott.

Azonban méltósággal és nyugalommal járó lányok Keleten, a kazah lány nem válaszolt squabbles félig szemtelenül nyerő nagyobb versenyeken. Ő lett az abszolút bajnok Európa és együtt Olga Korbut nyerte az összes körül a sport ülésén a Szovjetunió 1975-ben.

Montreal 1976

A legfontosabb sztárja a sport torna azokban az években tartották legendás román Nadia Comaneci. Mindenki várt, hogy az 1976-os olimpián az első helyen lesz a harc Olga Korbut a Szovjetunió. Azonban az előtérben, a meglepetés sok szakértő, jött Nellie Kim, aki a verseny tökéletes alakját. Ő képes volt, hogy az arany a kedvenc padló gyakorolja, vele együtt barátaival a csapat lett az első csapat látszat.

A legdrámaibb finálé vált boltozat, amikor Comanecit kapott szinte maximális pontszámot bonyolult elem - 9, 95., Nellie Kim végre azonos ugrás Tsukahara román hozzáadásával további csavar, és tette tökéletes. Túlterheltek a bírák tegye a maximális pontszámot, és a szovjet tornász nyerte a harmadik aranyat a játékok. Ezen túlmenően, Nellie Kim második volt a minden-körül, hogy elveszítené az összes azonos Comanecit.

Az elmúlt években

Miután Montreal sportoló hosszabb időt töltött a kórházban, majd ezt követően az esküvő és a mozgó Fehéroroszország. Mindez egy ideig lány kiesett a kerékvágásból, de az életrajzát Nellie Kim továbbra is egy hely a győzelem.

Ő folytatja képzési Minszkben vezetése alatt a férje Miklós Miligulo edző, és az 1978-as világbajnokságon ismétli elérését Montreal nyerte ugyanazt a díjat az azonos fajba, hogy az olimpia.

Tornász magát a legtöbb fődíjat az úgynevezett arany a minden-körül a World Cup 1979, lezajlott az Egyesült Államokban. Végtére is, az vitathatatlan világbajnok tartják a legerősebb tornász bolygón.

Olimpia 1980 volt az utolsó nagy verseny, amelyben részt Nellie Kim. Otthon játékok, megnyerte az arany a padló gyakorolja -, mint a korona, és hozzáadjuk ezt a díjat a győzelmet a csapat verseny. A győztes tornász és befejezett karrierjét.

Az élet az esemény után

Érettségi után egy aktív karrierjét, Nelly Kim elhagyta a sport. Miután két sikertelen házasság, a legendás sportoló költözött az Egyesült Államokba. Ő volt elfoglalva, edzés, a csapat által vezetett Korea, Olaszország, Fehéroroszországban.

Továbbá, az egykori sportoló dolgozott döntőbíró megítélni számos nemzetközi versenyeken. Összpontosítva ezen a területen sportaktivitásával Nellie Kim ragyogó karrier a Nemzetközi Torna Szövetség.

2004-ben olimpiai bajnok vezette a női Technikai Bizottság, de az utóbbi időben vált alelnöke az ábrán. Nellie Kim - egy aktív vezető az új bírálati módszert, ahol több figyelmet fordítanak a műanyag és a művészi, a hangsúlyt a tisztaság a végrehajtott elemek. Szerint neki, a reformok tervezett csökkentése érdekében sérülések torna, a végén egy vesztes versenyt szuperkomplex elemek veszélyt jelentenek a sportolók egészségének.